کنترل های سمت سرور

کنترل های اعتبار سنج validation : در اغلب موارد ممکن است یک فیلد برای ورود داده نیاز به یک فرمت خاص داشته باشد ، با یک فیلد دیگر برابر بوده و یا بایید مقادیر داخل آن در یک محدوده خاص باشد و... در این موارد می توان از کنترل های اعتبار سنج استفاده کرد که در اینجا به معرفی آنها می پردازیم.  

  

کنترل های Data sourse: از این کنترل برای ارتباط با بانک اطلاعاتی و همچنین ارتباط با فایل های xml و کلاس های ایجاد شده می توان استفاده کرد.

 

کنترل های Data view: در ASP.NET کنترل های برای برای نمایش ، تغییر داده ها در صفحات وب و ارتباط با سایر کنترل ها تعریف شده است

 

کنترل های امنیتی و Login: این کنترل ها وظیفه مدیریت ورود ، خروج ، ثبت نام و مدیریت رمز عبور را بر عهده دارند.در اینجا به معرفی آنها می پردازیم.  

 

کنترل های Navigation: این کنترل ها قابلیت های پیشرفته تری مثل منو ، ویزارد ، سایت مپ و ... را به شما میدهد که در اینجا به معرفی آنها می پردازیم

 

کنترل های AJAX: امروزه در دنیای وب استفاده از فناوری AJAX امری ضروری شده و وبسایت های کاربر دوست از این فناوری استفاده می کنند در اینجا به معرفی این کنترل ها خواهیم پرداخت. 

 

کنترل های AJAX Toolkit: این کنترل ها فناوری AJAX را بصورت کاملا پیشرفته در اختیار ما قرار می دهند(این کنترل ها به صورت پیشفرض در ASP.NET قرار ندارند و باید بر روی آن نصب شوند)که ما در اینجا به معرفی این کنترل ها خواهیم پرداخت.